با مفهوم ترین و آموزنده ترین جملات دلنشین از بزرگترین فلسفه دانها و جامعه شناسان دنیا

حکیم ارد بزرگ : تاوان بزرگی ، تنهاییست .

آرزوهای خویش را ارزشمند بدان ، که توان پرواز تو ، به سوی آرمان هاست .  حکیم ارد بزرگ
سخنان برگزیده بزرگان ، شاه کلید درهای بسته زندگیست . حکیم ارد بزرگ
روان ، همواره تشنه پرواز و بالا بردن خواسته های آدمی است ، این سرشت خوب ، همان ریشه بالندگی آدمیست . حکیم ارد بزرگ
 گِره هایی که به هزار نامه دادگستری باز نمی شوند ، به یک نگاه و ندای ریش سپیدی گشاده می گردند .  حکیم ارد بزرگ
ادب و کردار نیک ، از جهان بزمگاهی خواهد ساخت . حکیم ارد بزرگ

تاوان بزرگی ، تنهاییست . حکیم ارد بزرگ

_______________________________________


هیچ شبکه اجتماعی در آستانه انتخابات قطع نمیشود    
۱۳۹۴\۰۸\۰۹ - ۱:۰۹ PM


معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت هیچ شبکه اجتماعی در آستانه انتخابات قطع نمی شود .


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما محمد باقر الفت در جلسه مشترک شورای پیشگیری از وقوع جرم و شورای قضایی استان کرمان افزود قطع شبکه های اجتماعی اقدام پسندیده ای نیست و باید این شبکه ها را مدیریت کرد. وی  افزود : تصمیم گیری درباره شبکه های اجتماعی را باید به افراد متخصص این حوزه سپرد و اظهارنظرهای برخی افراد غیر متخصص ، دست تصمیم گیرندگان را در این موضوع می بندد و مانع از فعالیتهای تخصصی می شود .

وی همچنین با تاکید بر اینکه انتخابات امسال وضعیت خاصی دارد و ممکن است به جای رقابت سیاسی وارد بازیهای سیاسی شود گفت رعایت تقوا و حفظ منافع مردم در این دوره بسیار مورد تاکید است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه همچنین با پیش بینی اینکه ممکن است بعد از برداشته شدن تحریمها عده ای فرصت طلب از باز شدن فضای تبادل اقتصادی برای پر کردن جیب خود استفاده کنند از همه افراد در دستگاههای مختلف خواست موارد مشکوک به سوء استفاده را گزارش کنند .

وی حضور غیر قانونی اتباع بیگانه در کشور را مشکلی اساسی در بحث امنیت کشور دانست و درباره مشکلات ناشی از حاشیه نشینی نیز گفت اکنون 10 میلیون حاشیه نشین در کشور حضور دارند که علاوه بر مشکلات اقتصادی و اجتماعی ، مشکلات فرهنگی نیز در میان آنها وجود دارد. معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه از مسئولان استان کرمان خواست حاشیه نشینان را جدا از پیکره شهری ندانند و با انها برخورد نامناسب نکنند بلکه با اقدامات فرهنگی آنها را کنترل کنند .

اقای الفت با بیان اینکه آمار طلاق در کشور رو به افزایش است بر پررنگ کردن جلسات مشاوره قبل و بعد از ازدواج تاکید کرد و گفت: این آموزشها بعداز طلاق نیز باید انجام شود تا از آسیبهایی که بعد از طلاق به این افراد وارد می شود جلوگیری شود .

آقای الفت اشاره ای هم به بحث بی حجابی علاوه بر بد حجابی در برخی فضاهای بسته و عمومی در جامعه کرد و گفت: اینها نشان می دهد جامعه  ما در زمینه حجاب پس از گذشت بیش از 30 سال دچار پسرفت شده است .

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه ، بیشترین موارد جرم در کشور را اهانت اعلام کرد و ادامه داد این جرم شاید در نگاه اول بی ارزش تلقی شود و ایجاد نگرانی جدی نکند اما وقوع این جرم به این گستردگی در جامعه دلالت بر شکستن حریمهای اخلاقی در کشور است و این موضوع علاوه بر برخوردهای رودررو در جامعه اکنون در سطح شبکه های اجتماعی نیز بسیار کسترده شده است و تخریب شخصیتهای سیاسی و بزرگان ، جامعه ما را در آینده ای نزدیک با فقر سرمایه های اجتماعی در جامعه روبه رو خواهد کرد .

در این جلسه خالقی معاون اجتماعی دادگستری استان کرمان نیز گزارشی از اقدامات این معاونت به منظور پیشگیری از وقوع جرم در استان ارائه کرد .

مدیرکل دادگستری استان نیز در این جلسه قاچاق مواد مخدر ، تردد افاغنه و در پی آن جعل اسناد و گروگان گیری و همچنین زمین خواری و مشکلات ناشی از کمبود اب را از مهمترین چالشهای استان کرمان برشمرد و گفت: نبود قوانین محکم در برخورد با جرائم موجود در حوزه اتباع خارجی دست مسئولان قضایی را در مقابله با این جرایم بسته است .

-----------------
ایران بزرگترین مرکز تولید فرش دستباف جهان    
۱۳۹۴\۰۸\۰۹ - ۱:۱۳ PM


سرپرست مرکز ملی فرش ایران گفت:زمینه تثبیت نام ایران به عنوان بزرگترین مرکز تولید فرش دستباف دنیا فراهم شده است .


به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما سرپرست مرکز ملی فرش ایران امروز در چالدران گفت: تاکنون 15 برند فرش دستباف ایرانی از نقاط مختلف کشورمان به ثبت جهانی رسیده است.

حمید کارگر با بیان اینکه ایران، خاستگاه اصلی فرش دستباف در دنیا به شمار می رود افزود: برای ماندگاری نام مناطق مختلف کشورمان در حوزه نقشه های فرش دستباف، این برندها با همکاری سازمان جهانی مالکیت فکری به صورت جهانی ثبت می شوند.

وی تاکید کرد: ثبت جهانی برندهای فرش دستباف ایرانی عاملی اثرگذار در جلوگیری از کپی برداری دیگر کشورهاست.

کارگراضافه کرد: علاوه بر ثبت جهانی، 40 برند فرش دستباف کشورمان نیز در چارچوب تثبیت مالکیت فکری این هنر صنعت گرانسنگ در کشور به ثبت ملی رسیده است.

سرپرست مرکز ملی فرش ایران گفت: برخی دیگر از برندهای فرش دستباف ایرانی نیز با همکاری نهادهای مرتبط در حال ارائه به سازمان جهانی مالکیت فکری هستند تا زمینه ثبت آنها فراهم شود.

کارگر با اشاره به اینکه با  این اقدامات زمینه تثبیت نام ایران به عنوان بزرگترین مرکز تولید فرش دستباف دنیا فراهم شده است گفت: این هنر صنعت ارزشمند قابل مصادره توسط هیچ کشوری نیست و ایران همواره برند برتر در این بخش در دنیا به شمار می رود.

سالانه نزدیک به 3 میلیون متر مربع انواع فرش دست بافت در مناطق مختلف کشور تولید می شود .

 در حال حاضر700 هزار نفر در کشور به صورت فعال در تولید فرش دست بافت مشغول فعالیت هستند .
نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher